AZS Gorzów Wlkp. i Dariusz Maciejewski dokonali tego, czego można było się spodziewać przed rozpoczęciem sezonu – jednak nie w jego trakcie. Trzecia wygrana z wrocławską Ślęzą dała awans do wielkiego finału EBLK oraz pokazała, iż koszykówka kobiet z Gorzowa Wlkp. wraca na sam szczyt. Pierwsze dwa finałowe spotkania odbędą się w Polkowicach 23 oraz 24 kwietnia. Także pierwszy mecz o brązowy medal będzie mieć miejsce 23 kwietnia w Gdyni.

Więcej
CCC Polkowice już w pierwszym meczy w Gdyni postawiło kropkę nad „i” i zapewniło sobie awans do finału EBLK. W drugim półfinale osłabiony przez kontuzje gorzowski AZS przegrał ze Ślęzą Wrocław 61:63 i już jutro rozegra być może decydujący mecz o awansie do ligowego finału.

Więcej
40 minut Zoll oraz Papovej dało drugą wygraną gorzowskiego AZS’u we Wrocławiu i tym samym w serii best-of-3 drużyna trenera Maciejewskiego prowadzi już 2-0. Podobnie sytuacja wygląda w parze CCC - Arka, gdzie mistrz Polski po raz kolejny okazał się lepszy. Być może ostatnie mecze 18 kwietnia w Gorzowie Wlkp. oraz Gdyni.

Więcej
Gorzowski AZS pokonał we Wrocławiu Ślęzę i tym samym zrobił pierwszy krok w stronę finału EBLK. Drużynie Dariusza Maciejewskiego udało się zatrzymać Eline Dikeoulakou, która rzuciła tylko 3 punkty. W drugim półfinale mistrz Polski całkowicie zdominował spotkanie z Arką Gdynia i rozgromił rywala aż 92:60. Kolejne mecze już w niedzielę również we Wrocławiu oraz Polkowicach.
  Więcej
Gorzowski AZS wypunktował w drugiej połowie Energę Toruń i zasłużenie wygrał po raz trzeci i awansował do półfinałów EBLK. W czwartym spotkaniu także swoją wyższość udowodniła Ślęza Wrocław, która za sprawą bardzo dobrze dysponowanej Elina Dikeoulakou (26 punktów oraz 5 asyst) wyeliminowała wicemistrzynie Polski z Bydgoszczy. W kolejnej fazie od wczoraj są już także mistrz Polski z Polkowic oraz Arka Gdynia. Półfinały startują 13 kwietnia.

Więcej
Wisła CANPACK odpada z rywalizacji o medale EBLK, przegrywając po raz trzeci z Arką Gdynia.  W Gorzowie Wlkp. lekcję odrobił Stefan Svitek i tym razem Energa dzięki dobrej grze Svaryte oraz Brezinovej pokonała AZS i dalej jest w grze o półfinał. Wygraną zanotował również wicemistrz Polski we Wrocławiu, natomiast mistrz Polski może już odpoczywać po wyeliminowaniu AZS UMCS Lublin.
  Więcej
Artego po raz drugi przegrało z wrocławską Ślęzą i to drużyna Arkadiusza Rusina jest dość niespodziewanie o krok od półfinału EBLK. W Gdyni trafienie z połowy boiska Balintovej daje dogrywkę, gdzie Arka ostatecznie po raz drugi pokonuje Wisłę CANPACK. Drugi bardzo dobry mecz Ariel Atkins dał drugą wygraną zespoły Dariusza Maciejewskiego nad Energą Toruń, która po bardzo dobrym sezonie zasadniczym jest o krok od zakończenia sezonu.
  Więcej
Znakomita końcówka Arki Gdynia, daje wygraną nad krakowską Wisłą CANPACK w pierwszym meczu ćwierćfinałowym w Gdyni. Absolutną liderką zespołu z Pomorza była Emma Cannon (25 punktów, 13 zbiórek). W Bydgoszczy bardzo słabo i ospale zagrało Artego i przegrało ze Ślęzą 61:69, podobnie grała również Energa i uległa gorzowskiemu AZS'owi 66:77. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Energa Basket Ligi Kobiet. Transmisja TV

Więcej
Koniec sezonu zasadniczego, to czas na podsumowanie. Numerem „1” mistrz Polski, w odwrocie oprócz TS Ostrovia Ostrów Wlkp. również PGE MKK Siedlce. Rozdaliśmy także „nasze” nagrody m.in. MVP dla Fagbenle, MVP POLSKA dla Stankiewicz a najlepszymi trenerami wybraliśmy Marosa Kovacika z CCC oraz Arkadiusza Rusina ze Ślęzy. Jednak to nie wszystko…

Więcej
Rozpoczyna się faza play-off w Energa Basket Lidze Kobiet. Jednym z faworytów tej rywalizacji wydaje się Energa Toruń. Na papierze torunianki zdają się mieć wyraźną przewagę nad ekipą z Gorzowa. Tyle teorii, a boiskowe realia?

Więcej
W ostatniej kolejce EBLK pozycję wicelidera po sezonie zasadniczym wywalczyły koszykarki Energi Toruń, pokonując wrocławską Ślęzę. W Łodzi Widzew sprawił dość dużo problemów Arce, która minimalnie jednak okazała się lepsza 77:75. Natomiast w starciu mistrza Polski z wicemistrzem - zdecydowanie lepsze były złote medalistki. Z ligą zgodnie z regulaminem żegna się TS Ostrovia Ostrów Wlkp. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Energa Basket Ligi Kobiet. Transmisja TV

Więcej
W rozegranym awansem spotkaniu 25. kolejki – CCC zrewanżowało się za porażkę z I - rundy Ślęzie i wygrało 81:76. W pozostałych meczach Wisła w ostatniej kwarcie wyraźnie była lepsza od toruńskiej Energi i pokonała dobrze w tym sezonie grającą drużynę trenera Svitka. Problemów z wygraną nie miały natomiast zespoły z Gdynii, Bydgoszczy oraz Gorzowa Wlkp. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Energa Basket Ligi Kobiet. TRANSMISJA TV