W pierwszej kolejce rundy rewanżowej w bydgoskiej Artego Arenie doszło do derbowego pojedynku pomiędzy Artego Bydgoszcz a Energą Toruń. Podczas tego spotkania kibice obu ekip wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Więcej
Nie minął nawet miesiąc od ostatniego pojedynku Artego Bydgoszcz i Energi Toruń, a fani już mogą szykować się do kolejnego starcia. W Toruniu górą były Katarzynki, stąd w rewanżu wicemistrzynie kraju będą chciały obronić własny parkiet. Z jakim powodzeniem?

Więcej
Czas na rundę rewanżową EBLK! W sobotnich meczach niespodzianek nie było i pewne wygrane zanotowały zespoły z Krakowa oraz Polkowic. Niedziela to derbowe spotkanie w Artego Arenie, gdzie ponownie lepsza okazała się być toruńska Energa. W pozostałych meczach wygrywali faworyci.  Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Energa Basket Ligi Kobiet. Transmisja TV

Więcej
CCC Polkowice, Arka Gdynia oraz Artego Bydgoszcz – to pierwsza trójka EBLK po 12 ligowych spotkaniach, która legitymuje się takim samym bilansem (10-2). Nasze MVP (Polska) powędrowało do Agnieszki Szott-Hejmej, natomiast MVP (zagranica) do Emmy Cannon.

Więcej
Słaby początek meczu w wykonaniu CCC oraz odrobienie strat serią 15:0 - nie dało jednak wygranej w Artego Arenie. We Wrocławiu wygrała Energa Toruń, a kolejny dobry mecz zaliczyła Alice Kunek (21 punktów). W Gdyni "pękła setka", a Arka wygrała 100:78 z Widzewem Łódź. Ciekawie było w Gorzowie Wlkp., gdzie faworyzowany AZS musiał walczyć o wygraną z beniaminkiem z Gdańska. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Energa Basket Ligi Kobiet. Transmisja TV

Więcej
W XII kolejce EBLK Energa Toruń pokonała po dogrywce Wisłę Can-Pack Kraków 94:86. Dogrywka była konsekwencją katastrofalnej postawy Katarzynek w końcówce. Krakowianki walczyły do końca, lecz w aktualnym składzie personalnym 45 minut to zbyt wiele.

Więcej
Bardzo dobra ostatnia kwarta wrocławskiej Ślęzy - wygrana 19:6, dała zwycięstwo w Polkowicach nad CCC! Czwartej porażki z rzędu doznała natomiast Biała Gwiazda, tym razem po dogrywce w Toruniu 86:94. Dodatkowo z powodu kontuzji z parkietu została zniesiona Conde. Znakomite spotkanie w Gdańsku rozegrała Politechnika, która rozgromiła Ostrovię aż 74:40. W piątek rozegrano spotkanie w Lublinie, gdzie Bec Allen dała ważną wygraną Arki Gdynia. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Energa Basket Ligi Kobiet. Transmisja TV

Więcej
Ostatnia kolejka EBLK w 2019 roku przyniesie wiele interesujących spotkań. Jednym z nich będzie pojedynek Energi Toruń z Wisłą Can-Pack Kraków. Jeszcze niedawno murowanym kandydatem do zwycięstwa byłyby krakowianki, lecz w kontekście ostatnich wydarzeń, zespół z grodu Kopernika nie stoi na straconej pozycji.

Więcej
Planowane na październik starcie Energi Toruń z Artego Bydgoszcz znajdzie swój finał 19 grudnia. Tym samym rywale zza miedzy po raz kolejny powalczą o prymat w województwie kujawsko-pomorskim. Która z drużyn sprawi swoim fanom przedświąteczny prezent?

Więcej
W meczu kolejki we Wrocławiu przez pełne 40 minut nie było wiadomo kto wygra. Ostatecznie Artego dzięki znakomitej grze Stankovic, wygrało po raz piąty z rzędu w EBLK. Zapowiadało się ciekawie i tak też było w Polkowicach, gdzie CCC jednak dość długo musiało walczyć o zwycięstwo z Wisłą. O wszystkim zadecydowały ostatnie minuty. Sensacja w Ostrowie Wlkp., gdzie poległ AZS Poznań. W ostatnim niedzielnym meczu AZS "wyrwał" u siebie wygraną Enerdze Toruń. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Energa Basket Ligi Kobiet. Transmisja TV

Więcej
W meczu kolejki CCC Polkowice do ostatnich sekund walczyło z gorzowskim AZS'em i ostatecznie wygrało 78:73. Wygraną dało trafienie na 45 sekund przed końcową syreną zza linii 6,75 Hayes. W derbach Pomorza wygrała Arka, a świadkami niespodzianki byliśmy w Łodzi - gdzie przegrała Ślęza. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Energa Basket Ligi Kobiet. Transmisja TV
  Więcej
W meczu kolejki Artego dosłownie w ostatniej sekundzie i dobitce Szott-Hejmej pokonało gorzowski AZS. Wicemistrz Polski w trzeciej kwarcie zagrał po profesorsku w obronie i wygrał tą cześć spotkania aż 21:10! Jednak AZS nie złożył broni i doprowadził do dramatycznej końcówki. Do Wrocławia i Arkadiusza Rusina przyjechał Krzysztof Szewczyk i krakowska Wisła, jednak osłabienie brakiem Jordin Canady dało o sobie znać i porażka 69:80 stała się faktem. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Energa Basket Ligi Kobiet. Transmisja TV