Znamy już składy grup oraz miejsca rozgrywania młodzieżowych mistrzostw Europy w 2019 roku. Tym razem ze względu na EuroBasket, turniej U20 został przesunięty na sierpień. Wszystkie kadry Polski w tym roku zagrają ponownie w dywizji A.

Więcej
Punktualnie o godz. 13:00 w Ratuszu w Belgradzie rozpoczęło się losowanie grup EuroBasketu 2019, który odbędzie się od 27 czerwca co 7 lipca 2019 roku w Rydze oraz Serbii.

Więcej
Ostatnia kolejka kwalifikacji do EuroBasketu 2019 była emocjonująca. W Turcji gospodynie przegrały z Białorusią 56:60, jednak jeszcze większą sensacją była wysoka porażka Słowacji we własnej hali z Czarnogórą 68:82 odbierająca szansę na awans. W pozostałych meczach niespodzianek nie było i wygrywali faworyci. W Bydgoszczy Polska łatwo wygrała z Estonią 82:51, jednak już wcześniej pożegnała się z EuroBasketem. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Reprezentacji Polski.
  Więcej
W przedostatniej kolejce kwalifikacji nie było niespodzianek. Pewne wygrane zanotowały m.in. Hiszpanki, Białorusinki, Belgijki, Czeszki czy też Włoszki.  Dużo emocji było na Litwie, gdzie do ostatnich sekund o zwycięstwo musiała walczyć Rosja. W grupie B, Polska po słabej drugiej połowie przegrała z Turcją. Isil Alben trafiła dla rywalek aż 6 razy zza linii 6,75. W kadrze Bośni i Hercegowiny Marica Gajic rzuciła 17 punktów oraz zebrała aż 27 piłek z tablicy. Ostatnie mecze w najbliższą środę.

Więcej
Od poniedziałku #KoszKadra pod wodzą Arkadiusza Rusina przebywa na zgrupowaniu w Bydgoszczy. Na obiekcie Artego Bydgoszcz drużyna zmierzy się z Turcją oraz Estonią (kolejno 17 oraz 21 listopada). Będą to ostatnie mecze w kwalifikacjach do EuroBasketu 2019. Ciekawie jest także w pozostałych grupach, gdzie do ostatniej kolejki będzie walka o bezpośredni awans. Portal KoszykowkaKobiet.pl – oficjalny partner Reprezentacji Polski w drodze na EuroBasket 2019. Transmisja meczu w TVP Sport.

Więcej
Reka Dombai z 32 punktami oraz Eszter Madar (14 punktów, 10 zbiórek) – to głownie one były bohaterkami wygranego spotkania z Polską o 7. miejsce podczas mistrzostw Europy U16 w Kownie. Złoty medal dla Włoszek, które pokonały w finale Czeszki, natomiast brazowy dla Hiszpanek. Caterina Gilli z nagrodą MVP. TRANSMISJA TV
  Więcej
Ostatnia kwarta przegrana aż 10:29 okazała się być decydująca i pozbawiająca szans na walkę o 5. miejsce podczas mistrzostw Europy U16 w Kownie. Polki przez 30 nut „trzymały” się w grze z „Trojkolorowymi”, jednak ostatnie 10 minut to popis gry koszykarek z Francji. Jutro w meczu o 7. miejsce rywalem będą Węgierki (godz. 13:30). TRANSMISJA TV
  Więcej
Polska pokonała Niemcy 73:56 i w dniu jutrzejszym zagra o półfinał mistrzostw Europy U16 z Hiszpanią (godz. 15:45). Liderką kadry w dniu dzisiejszym była Magdalena Szymkiewicz 29 punktów (7x3).  Transmisja TV | Mecze towarzyskie kadr młodzieżowych
  Więcej
W ostatnim meczu turnieju w Udine, Polska po znakomitej drugiej połowie spotkania wygranej 47:18  pokonała Serbię 74:48. Ostatnią kwartę Polki rozpoczęły od serii 13:0, co zadecydowało o tak wysokiej wygranej. W finale ogromną niespodziankę sprawiły Niemki, które pokonały Hiszpanki 67:54! Więcej o kadrze Polski U18
  Więcej
W ostatnim meczu grupowym Polska przegrała z Rosją 67:75 i tym samym zajęła 3. miejsce w grupie D. W walce o ćwierćfinał Polki zmierzą się z Hiszpankami (środa, godz. 14:15). Transmisja TV | Więcej o kadrze Polski U18

Więcej
Kadra Polski przegrała ostatni mecz turnieju finałowego w Sopronie z Łotwą 57:71 i tym samym zajęła 12. miejsce. W finale Hiszpania nie miała problemów z wygraną z Serbią 69:50. Brązowy medal dla Holandii (wygrana 65:60) z Włochami.

Więcej
Reprezentacja Polski U20 w węgierskim Sopronie w walce o miejsca 9 - 16 zagra ze Słowenią. Tytuły zdobytego przed rokiem broni Hiszpania, która w ciągu ostatnich 7 lat zdobyła 6 tytułów mistrzowskich. Biało czerwone rok temu uplasowały się na miejscu 10. Transmisja TV