Kolejna edycja silnie obsadzonego turnieju Tinkoff Girl Power w Moskwie gościła kadry Węgier, Rosji, Białorusi oraz Estonii. W finale spotkały się ze sobą dwie ekipy z Rosji, pokonując zgodnie w półfinale dwa zespoły kadry Węgier.

Więcej
Od 21 do 26 czerwca – 16 drużyn narodowych, walczyć będzie w II Igrzyskach Olimpijskich w Mińsku (Białoruś). W tym samym czasie w Amsterdamie odbywać się będą Mistrzostwa Świata, stąd też w stolicy Białorusi szansę dostaną kolejne zawodniczki z poszczególnych kadr.

Więcej
5. edycja turniejów koszykówki 3x3 Quest rozpocznie się w weekend 1-2 czerwca w Łodzi. Turniej będzie zorganizowany w ramach Basketmanii, która jest najstarszym turniejem koszykówki ulicznej w Polsce. Portal KoszykowkaKobiet.pl - partner turnieju LOTTO 3x3 QUEST.
  Więcej
Australia z Alice Kunek w składzie po raz drugi w historii została mistrzem Azji. Udało się tego dokonać po wygraniu w spotkaniu finałowym 20:9 z Kazachstanem. MVP turnieju wybrana została Rebecca Cole z Australii, a pierwszą „3” uzupełniły Nadezhda Kondrakova (Kazachstan) oraz Minami Iju (Japonia).

Więcej
Australia z Filipinami oraz obrońca tytułu – Nowa Zelandia z Japonią, to najciekawsze pary ćwierćfinałowe Mistrzostw Azji. Oba zespoły awans wywalczyły z grupy „śmierci”, gdzie były również przodujące w rankingu FIBA 3x3 Chinki.

Więcej
Kadra Polski 3x3 dominowała w Amsterdamie, wygrywają oba turnieje Streetball Masters. Turnieje w stolicy Holandii były kolejnym etapem przygotowań drużyny do kwalifikacji do Mistrzostw Europy, które odbędą się pod koniec czerwca w Rydze.

Więcej
Przygotowująca się do Mistrzostw Świata w Ułan Bator, kadra Polski 3x3 U18 rywalizację turnieju zakończyła na ćwierćfinale. Polska 1 odpadła z Węgrami, a Polska 2 z kadrą Ukrainy. W "siostrzanym pojedynku" finałowym, podobnie jak w grupie - lepsza była "dwójka" z Francji.
  Więcej
Po raz czwarty w historii odbędą się Mistrzostwa Azji, w których udział weźmie 18 krajów. Tytułu zdobytego przed rokiem broni Nowa Zelandia, która pokonała w finale Chiny, brązowe medale zdobyła Australia.
  Więcej
Team Poland 1 w składzie Klaudia Sosnowska, Agnieszka Makowska, Aldona Morawiec oraz Martyna Cebulska pokonały 15:14 kadrę Czech i tym samym wygrały drugi turniej 3x3 Central Europe Tour.

Więcej
Bratysława, Koszyce, Prievidza, Sered, Handlova oraz wielki finał słowackiej trasy w ogromnym Centrum Handlowo - Biznesowym "Eurovea" w Bratysławie - tak przedstawia się cała trasa słowackiej trasy Central Europe Tour. W Czechach natomiast rozegrane zostaną pozostałe turnieje (10), w tym finał Central Europe Tour w Pardubicach.
  Więcej
W 2019 roku koszykówka 3x3 wejdzie na jeszcze wyższy poziom. Większa ilość rozgrywek, większa rywalizacja oraz przede wszystkim dużo więcej emocji! Wystartują również wspomniane w zeszłym roku rozgrywki Masters dla kobiet. Czy w turniejach finałowych w Europie oraz na świecie zobaczymy Reprezentację Polski oraz pierwszą drużynę?
  Więcej
Stany Zjednoczone numerem jeden podczas Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. Amerykanki podczas całego turnieju nie zaznały porażki i pokazały się z bardzo dobrej strony. Finałowy mecz z Francją emocji nie przyniósł (4:18), co innego mecz o brązowy medal Australia - Chiny (16:13). W ćwierćfinałach przegrały zarówno Węgierki, jak i Ukrainki.